KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16926022

nr 1692 6022

Pär Andersson

(1926-2015), Sverige

Monogramsignerad, "Norrländskt Landskap". Akvarell, bildmått: 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm

Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 7 april 2025
kl 18:29:42

5/4 10:27:00 1      700 kr
5/4 16:57:44 2      Vinnande bud

Pär Andersson

Läs mer om Pär Andersson