KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16926022
nr 1692 6022
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Monogramsignerad, "Norrländskt Landskap". Akvarell, bildmått: 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 april 2025
kl 18:29:42
5/4 10:27:00
700 kr
5/4 16:57:44
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson